Ադրբեջանն Արցախում խախտել է հրադադարը՝ կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ
Փետրվարի 21-ին Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները շփման գծի հյուսիսային և արևելյան ուղղություններով խախտել են հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ։ Հայկական կողմում տուժածներ չկան։ Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
Ինչպես հայտնեցին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից, ներկայումս իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է։
«Միևնուն ժամանակ Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները փետրվարի 21-ի ժամը 20։45-ից փետրվարի 22-ի ժամը 01։20-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի, Մարտունու, և Քարվաճառի շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Azerbaijan violated the ceasefire in Artsakh by using firearms
On February 21, the units of the Armed Forces of Azerbaijan violated the ceasefire in the northern and eastern directions of the contact line by using firearms. There are no casualties on the Armenian side. The ceasefire violation was reported to the command of the Russian peacekeeping troops.
As reported by the Ministry of Defense of the Republic of Artsakh, currently the situation on the line of contact is relatively stable.
“At the same time, the message issued by the Ministry of Defense of Azerbaijan that the Defense units allegedly opened fire in the occupied territories of Shushi, Martuni, and Karvachar regions of the Republic of Artsakh between 20:45 on February 21 and 01:20 on February 22. located in the direction of the Azerbaijani positions, is another disinformation,” the message says.