Ադրբեջանական կողմը ակտիվ կրակ է վարում Արցախի մի շարք համայնքների ուղղությամբ
Ադրբեջանի զինված ուժերը տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից, այդ թվում ականանետերի կիրառմամբ ակտիվ կրակ են վարում Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Խրամորթ և Նախիջևանիկ, Մարտունու շրջանի Խնուշինակ և Կարմիր շուկա համայնքների վարչական տարածքների, ճանապարհների ուղղությամբ՝ կասեցնելով բոլոր տեսակի գյուղատնտեսական աշխատանքները, խոչընդոտներ հարուցելով բնակիչների ազատ տեղաշարժին: Այս մասին հատնում է Արցախի Հանրապետության դատախազությունը։
Հաշվի առնելով ստեղծված իրավիճակը, իրավապահ մարմինները հնարավորինս ձեռնարկում են բոլոր միջոցները ադրբեջանական կողմի հանցավոր արարքները և դրանց հետևանքները փաստագրելու ուղղությամբ:
Օրվա ընթացքում Խրամորթ համայնքի հարևանությամբ տեղակայված ադրբեջանական մարտական հենակետից բարձրախոսով կրկին հնչեցվել է «տարածքը լքելու, ուժ կիրառելու» սպառնալիքները:

The Azerbaijani side is actively firing at a number of communities in Artsakh
The Azerbaijani Armed Forces are actively firing at the administrative territories and roads of the Khramort and Nakhichevanik communities of the Askeran district of Artsakh, Khnushinak and Karmir Shuka communities of the Martuni district of Artsakh with weapons of various calibers, suspending all types of agricultural work, preventing the free movement of residents, the Prosecutor's Office of the Republic of Artsakh reports.
Taking into account the current situation, law enforcement agencies are taking all possible measures to record the criminal acts of the Azerbaijani side and their consequences.
During the day, threats to "leave the territory" were repeated over the loudspeaker from the Azerbaijani posts located next to the Khramort community.