Արմեն Չարչյանը վիրահատվել է |armenpress.am|
armenpress.am: «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու, «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Արմեն Չարչյանը ենթարկվել է բժշկական միջամտության: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Չարչյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։
Նա մանրամասնել է, որ բժիշկը վիրահատվել է, անեսթեզիայի միջոցով իրականացվել է սրտի ստենտների վիճակի ուսումնասիրություն։
«Նրա առողջական վիճակի նման զարգացումները հաջորդել են հունիսի 23-ին կայացրած կալանավորման որոշմանը։ Ես իսկապես հույս ունեմ, որ որոշակի սահմաններ կան, որոնք իրավապահները, քրեական հետապնդման մարմինները չեն անցնի»,-ասել Վարդևանյանը:

MP candidate of the "Armenia" alliance and director of the "Izmirlian" medical center Armen Charchyan, underwent medical intervention. Charchyan's lawyer Aram Vardevanyan told this in a conversation with reporters.
He mentioned that the doctor underwent surgery, and his heart stents' condition was examined through anesthesia.
"Such developments in his health condition followed the decision of his arrest on June 23. I really hope that there are certain borders that law enforcement and criminal prosecution bodies will not cross," Vardevanyan stated.