ՌԴ ՊՆ-ն հաստատել է Արցախում ադրբեջանական զինուժի կողմից ոստիկանական մեքենայի վրա հարձակման փաստը
ՌԴ ՊՆ-ն հաստատել է Արցախում ադրբեջանական զինուժի կողմից ոստիկանական մեքենայի վրա հարձակման փաստը |1lurer.am|
1lurer.am: ՌԴ ՊՆ-ն արձանագրել է Ադրբեջանի դիվերսիոն խմբի հարձակումն Արցախի ոստիկանության մեքենայի վրա:
«2023 թվականի մարտի 5-ին՝ ժամը 10:00-ին, Դյուքանլար բնակավայրի տարածքում, Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները կրակել են Լեռնային Ղարաբաղի իրավապահների ավտոմեքենայի վրա։ Բախման հետևանքով երեք մարդ զոհվել է, մեքենայում գտնվող մեկ աշխատակից վիրավորվել։ Ադրբեջանական կողմից կորուստները եղել են՝ երկու զոհ, մեկ վիրավոր: Ռուս խաղաղապահների ջանքերով բախումը դադարեցվել է»,- նշված է Արցախում ՌԴ խաղաղապահ առաքելության տարածած տեղեկագրի մեջ։
Աղբյուրը նշել է, որ փաստի առնչությամբ ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունն ադրբեջանական և հայկական կողմերի հետ հետաքննություն է անցկացնում։

The Ministry of Defense of the Russian Federation recorded the attack of the Azerbaijani subversive group on the car of the Artsakh police.
"On March 5, 2023, at 10:00 a.m., in the territory of the Dukanlar settlement, the servicemen of the Armed Forces of Azerbaijan shot at the car of law enforcement officers of Nagorno Karabakh. As a result of the collision, three people were killed, and one employee in the car was injured. The Azerbaijani side had - two dead and one wounded. With the efforts of Russian peacekeepers, the conflict has been stopped," it was stated in the newsletter distributed by the Russian peacekeeping mission in Artsakh.
The source noted that the command of the Russian peacekeeping military group is conducting an investigation with the Azerbaijani and Armenian sides.