Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները կրակ են բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, ապատեղեկատվություն է․ Արցախի ՊՆ
11:29 - 06 մարտի, 2023
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները մարտի 5-ին կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Այս մասին հայտնում են Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Հիշեցնենք, որ Արցախի ՆԳՆ ոստիկանությունը հայտնել էր, որ մարտի 5-ի առավոտյան ժամը 10։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խումբը «Խայփալու» կոչվող տեղանքում թիրախավորել և կրակ է բացել ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենայի վրա։
Դիվերսիոն ներթափանցման հետևանքով զոհվել է ոստիկանության 3 ծառայող, ևս մեկ ծառայող ստացել է կրծքավանդակի հրազենային վիրավորում և գտնվում է հանրապետական բժշկական կենտրոնում:

The message spread by the Ministry of Defense of Azerbaijan that allegedly the units of the Defense Forces opened fire on March 5 in the direction of the Azerbaijani positions located in the occupied territories of the Shushi region of the Republic of Artsakh is another misinformation. This was reported by the press service of the Artsakh Ministry of Defense.
It should be reminded that the police of the Artsakh Ministry of Internal Affairs reported that around 10:00 a.m. on March 5, a sabotage group of the Azerbaijani armed forces targeted and opened fire on the shift car of the police passport and visa department staff in the area called “Khaipalu”.
As a result of the subversive infiltration, 3 police officers were killed, another officer received a gunshot wound to the chest and is in the Republican Medical Center.