Արցախում ադրբեջանցիները կրակ են բացել գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ
20:38 - 16 նոյեմբերի, 2022
Ադրբեջանական մարտական դիրքից կրակ է արձակվել գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Ներքին գործերի նախարարությունից։
Նոյեմբերի 16-ին՝ ժամը 14:30-ին, Ասկերանի շրջանի Սարուշեն գյուղի 36-ամյա բնակիչը ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի Կարմիր շուկայի բաժանմունք է դիմել այն մասին, որ ժամը 11:40-ի սահմաններում Ամարասի հովտում գտնվող Ասկերանի շրջանի Սարուշեն համայնքին պատկանող գյուղատնտեսական հողատարածքներում աշխատանքներ իրականացնելիս, ադրբեջանական բանակի ծառայողները հարակից մարտական դիրքից հրաձգային տարբեր զինատեսակներից անկանոն կրակ են բացել դաշտում աշխատող քաղաքացիների ուղղությամբ։
Հրադադարի ռեժիմի խախտման պատճառով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները:
Քաղաքացիական անձանց շրջանում տուժածներ չկան։
Դեպքի մասին ոստիկանքւթյունը տեղեկացրել և համապատասխան նյութեր է տրամադրել ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։

In Artsakh, Azerbaijanis opened fire on civilians doing agricultural work
Fire was opened from the Azerbaijani combat position in the direction of civilians doing agricultural work, Artsakh Ministry of Internal Affairs reports.
On November 16, at 2:30 p.m., a 36-year-old resident of Sarushen village, Askerani district, reported to the Red Market Department of the Martunu district police department that around 11:40 a.m., works were carried out on the agricultural lands belonging to the Sarushen community of Askerani district in the Amarasi valley.
From the adjacent combat position, Azerbaijani army officers opened irregular fire from various firearms in the direction of the citizens working in the field. Agricultural work was stopped due to the violation of the ceasefire regime.
There were no casualties among civilians. The police informed about the incident and provided relevant materials to the Russian peacekeeping troops. The Martuni regional department of the police is engaged in the inspection.