Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վլադիմիր Պուտինի հետ
azatutyun.am: Հեռախոսազրույց են ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: Այս մասին հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
Փաշինյանն ու Պուտինը քննարկել են 2020թ. նոյեմբերի 9-ի, 2021թ. հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների միջև եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացման որոշակի գործնական ասպեկտներ։
Ըստ հաղորդագրության, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել շփումները տարբեր մակարդակներում։
Հեռախոսազրույցի մասին հայկական կողմը դեռ չի հաղորդում:
Այսօր՝ ավելի վաղ հեռախոսազրույց են ունեցել նաև Հայաստանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարները: Արարատ Միրզոյանն ու Սերգեյ Լավրովը ևս քննարկել են եռակողմ հայտարարություններով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, ինչպես նաև տարածաշրջանում տիրող անվտանգային իրավիճակը, միջազգային օրակարգի այլ հարցեր:

17:38 - 02 August, 2022
Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan had a telephone conversation with Russian President Vladimir Putin. The interlocutors discussed a number of issues related to the implementation of the trilateral statements signed by the leaders of Armenia, Russia, and Azerbaijan on November 9, 2020, January 11, and November 26, 2021. The parties agreed to continue contact at different levels.
Earlier today, the foreign ministers of Armenia and Russia also had a telephone conversation. Ararat Mirzoyan and Sergey Lavrov also discussed the process of implementation of agreements reached by tripartite declarations, as well as the prevailing security situation in the region, and other issues on the international agenda.