Քրիստիննե Գրիգորյանը Կարա ՄըքԴոնալդին է ներկայացրել սեպտեմբերի 13-14-ին ՀՀ սուվերեն տարածքի վրա Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքները
12:28 - 09 դեկտեմբերի, 2022
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Քրիստիննե Գրիգորյանը ԱՄՆ կատարած այցի շրջանակում դեկտեմբերի 9-ին Վաշինգտոնում հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների և աշխատանքի հարցերով փոխտեղակալ Կարա ՄըքԴոնալդի հետ:
Կարա ՄըքԴոնալդը գոհունակություն է հայտնել Պաշտպանի հետ հանդիպման համար, ապա կողմերը մտքեր են փոխանակել Հայաստանում մարդու իրավունքների վիճակի վերաբերյալ, քննարկվել են առաջնահերթ հարցեր։
Հանդիպման ընթացքում Պաշտպանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-14-ին ՀՀ սուվերեն տարածքի վրա ադրբեջանական ագրեսիայի և հարձակման հետևանքները, մասնավորապես ՄԻՊ-ի կողմից փաստագրված մարդու իրավունքների շարունակական խախտումները։
Զրուցակիցը հետաքրքրվել է նաև մարդու իրավունքներին առնչվող մի շարք անհատական գործերով։ Կարա ՄըքԴոնալդը վերահաստատել է, որ ԱՄՆ կառավարությունը շարունակում է աշխատել հումանիտար հարցերի ուղղությամբ։ Հանդիպման ավարտին կողմերը պայմանավորվել են շարունակել համագործակցությունը։

In the USA, RA Human Rights Defender presented the consequences of Azerbaijan's aggression on the sovereign territory of Armenia on September 13-14
12:28 - 09 December, 2022
As part of her visit to the USA, RA Human Rights Defender Kristine Grigoryan met with Kara C. McDonald, US Deputy Assistant Secretary for Democracy, Human Rights, and Labor in Washington on December 9.
McDonald expressed her satisfaction with the meeting with the Defender, then the parties exchanged ideas on the state of human rights in Armenia, and priority issues were discussed.
During the meeting, the Defender presented the consequences of the Azerbaijani aggression and attack on the sovereign territory of the Republic of Armenia on September 13-14, particularly the continuous violations of human rights documented by Human Rights Watch.
The interlocutor was also interested in a number of individual cases related to human rights. Kara McDonald reaffirmed that the US government continues to work in the direction of humanitarian issues. At the end of the meeting, the parties agreed to continue cooperation.