Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը շնորհավորել է Դոնբասի ժողովրդին՝ ԴԺՀ և ԼԺՀ ինքնորոշման առիթով
Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ողջունում է ՌԴ  նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ Դոնեցկի և Լուգանսկի Ժողովրդական հանրապետությունների անկախության ճանաչման մասին որոշումը։
«Կարծում ենք նման ճանաչումը հիմք կհանդիսանա արտաքին սպառնալիքներից ԴԺՀ և ԼԺՀ  բնակիչների պաշտպանության և անվտանգության երաշխիքների ապահովմանը և  միջազգային խաղաղության և տարածաշրջանային կայունության ամրապնդմանը։
Շնորհավորում ենք Դոնբասի ժողովրդին՝ զույգ հանրապետությունների ինքնորոշման իրավական-քաղաքական ճանաչման առիթով»,- ասված է շնորհավորական ուղերձում։

The Speaker of the National Assembly of the Republic of Artsakh Artur Tovmasyan welcomes the decision of Russian President Vladimir Putin to recognize the independence of the Donetsk and Luhansk People’s Republics.
“We believe that such recognition will become the basis for ensuring guarantees of protection and security of residents of the DPR and LPR from external threats and strengthening international peace and regional stability.
We Congratulate the people of Donbas on the political and legal recognition of the self-determination of the two republics,” the congratulatory message reads.