Պուտինը և Փաշինյանը չեն քննարկել Ղազախստանում ՀԱՊԿ զորախմբի ավելացման հնարավորությունը. Պեսկով |armenpress.am|
17:24 - 07 հունվարի, 2022
armenpress.am: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույցի ժամանակ չեն քննարկել Ղազախստանում ՀԱՊԿ զորախմբի ավելացման հնարավորությունը: Ինչպես տեղեկացնում է «Ինտերֆաքս»-ը, այս մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար նշել է, որ երեկ և այսօր ՌԴ նախագահ Պուտինը մի շարք հեռախոսազրույցներ է ունեցել ՀԱՊԿ անդամ երկրների ղեկավարների հետ:
Նրա խոսքով ՝ Պուտինը բազմիցս հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարդ Տոկաևի հետ:
«Քննարկվել է Ղազախստանում տիրող իրավիճակը և ՀԱՊԿ -ի մանդատի շրջանակներում համատեղ գործողությունները ՝ միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարի և կարգուկանոնի, ինչպես նաեւ Ղազախստանի քաղաքացիների անվտանգության ապահովման նպատակով», - ասել է Պեսկովը:

Putin and Pashinyan didn't discuss the possibility of increasing the CSTO contingent in Kaakhstan. Peskov
17:24 - 07 January, 2022
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Russian President Vladimir Putin didn't discuss the possibility of increasing the CSTO contingent in Kazakhstan during a telephone conversation, Dmitry Peskov, Kremlin press secretary, said, Interfax reports.
The Kremlin press secretary noted that Russian President Vladimir Putin held a number of telephone conversations with the heads of the CSTO member states yesterday and today.
According to him, Putin has had a number of telephone conversations with the President of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev.