Ազգային ժողովն իր մեծամասնությամբ ամբողջությամբ կտրված է այսօր Հայաստանի առջև ծառացած հիմնախնդիրներից․ «Հայաստան» դաշինք
17:53 - 17 նոյեմբերի, 2021
«Հայաստան» դաշինքը հայտարարություն է տարածել․
««Հայաստան» դաշինքը իրավիճակի վերաբերյալ երեկ հանդես է եկել հստակ հայտարարությամբ: Այսօր դաշինքը նախաձեռնել է քաղաքական խորհրդակցություններ: Խմբակցության պատգամավորների մի խումբ գործուղվել է Սյունիք, մյուսը միջազգային գործընկերներին է ներակայացնում իրավիճակը:
Ծայրահեղ անհանգստացնող է Հայաստանի ինքնիշխանության դեմ Ադրբեջանի հանցագործության նոր ալիքը, միջազգային պատշաճ արձագանքի բացակայությունը, այս ձախողված իշխանության դիմադրելու անկարողությունը:
Արձանագրում ենք՝ Ազգային ժողովն իր մեծամասնությամբ ամբողջությամբ կտրված է այսօր Հայաստանի առջև ծառացած հիմնախնդիրներից:
Նրանց միակ օրակարգն ու նպատակը ցանկացած գնով, այդ թվում շարունակական զիջումներով իշխանության մնալն է: Մեր նպատակն է նրանց հեռանալը, ինքնիշխանության երաշխավորումը:

The National Assembly, by its majority, is completely detached from the problems that Armenia is facing today. "Armenia" (Hayastan) alliance
17:53 - 17 November, 2021
The "Armenia" (Hayastan) alliance has issued a statement.
"The "Armenia" (Hayastan) alliance made a clear statement about the situation yesterday. Today the alliance initiated political consultations. A group of MPs of the faction was sent to Syunik, another group presents the situation to international partners.
We are extremely concerned about the new wave of Azerbaijan's crimes against Armenia's sovereignty, the lack of a proper international reaction, and the inability of this failed government to resist.
We state that the National Assembly, by its majority, is completely detached from the problems that Armenia is facing today.
Their only agenda and goal is to remain in power at any cost, including long-term concessions. Our goal is their departure, guaranteeing sovereignty. Our decision not to participate in this week's NA sessions is unchanged," the statement reads.