Անկեղծորեն գնահատում եմ մեր միջև ձևավորված փոխըմբռնումը և վստահելի հարաբերությունները. Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
13:03 - 07 հոկտեմբերի, 2021
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։ Ուղերձում նշված է.
«Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Ռուսաստանի Դաշնության զարգացման շահերից բխող նպատակների իրագործմանը միտված պետական և քաղաքական գործունեության հարուստ փորձը, ինչպես նաև համաշխարհային ասպարեզում երկրի դերի առավել ամրապնդմանը միտված Ձեր հետևողական ջանքերը Ձեզ արժանի հարգանք են ապահովել հայրենիքում և արտերկրում:
Անվիճելի է Ձեր անձնական ներդրումը Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման գործում: Երախտապարտ ենք Հարավային Կովկասում երկարաժամկետ և կայուն խաղաղության հաստատմանն ուղղված Ձեր ջանքերի համար:
Անկեղծորեն գնահատում եմ մեր միջև ձևավորված փոխըմբռնումը և վստահելի հարաբերությունները:
Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի,
մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և նորանոր հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պաշտոնում»:

I sincerely value the mutual understanding and trusting relationship between us. PM Pashinyan congratulates Vladimir Putin on birthday
13:03 - 07 October, 2021
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Russian Federation Vladimir Putin on the occasion of his birthday. The message runs as follows,
"Dear Vladimir Vladimirovich,
Please, accept my sincere congratulations on your birthday.
Your rich experience of public and political activity aimed at the realization of the goals in the development interests of the Russian Federation, as well as your persistent efforts aimed at further strengthening the country's role in the global arena, have earned you a worthy respect at home and abroad.
Your personal contribution to the strengthening of the Russian-Armenian allied relations is unquestionable. We are grateful for your efforts to establish a lasting and firm peace in the South Caucasus.