Իրանը կորոնավիրուսի 5-րդ ալիքին բախվելու մտավախություն ունի
armenpress.am:  Իրանը կարող է բախվել COVID-19-ի հինգերորդ ալիքին, քանի որ կորոնավիրուսի շատ վարակիչ «դելտա» շտամը տարածվում է երկրում: Ինչպես հայտնում է Ruters-ը, այս մասին նախազգուշացրել է Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին:
«Մտավախություններ կան, որ ամբողջ երկիրը կարող է բախվել 5-րդ ալիքին, եթե բավարար ուշադրություն չդարձվի առողջապահական նախազգուշացումներին: Այսօր հաղորդվում է, որ մարդկանց 69 տոկոսը պահպանում է նախազգուշական միջոցները», - ասել է Ռոհանին:
Նա ասել է, որ «դելտա» շտամը երկիր է մտել հարավից և հարավ-արևելքից: «Եվ մենք պետք է զգույշ լինենք, որպեսզի կանխենք դրա տարածումը երկրում: Բոլոր առողջապահական կանոնակարգերը պետք է ամբողջությամբ պահպանվեն, հակառակ դեպքում մենք խնդիր կունենանք», - ասել է Ռոհանին:

Iran fears the fifth wave of COVID
Iran could face the fifth wave of COVID-19, as a highly contagious Delta strain of the virus is spreading in the country, according to Reuters, Iranian President Hassan Rouhani warned.
"There are fears that the whole country could face the fifth wave if insufficient attention is paid to health warnings. Today, it is reported that 69% of people take precautions," Rouhani said.
He said the Delta strain entered the country from the south and southeast.
"We have to be careful to prevent it from spreading in the country. All health regulations must be fully observed, otherwise, we will have a problem," Rouhani added.