Օպերատիվ իրադրությունը շփման գծում, չնայած պահպանվող որոշակի լարվածությանը, հարաբերականորեն կայուն է եղել․ Արցախի ՊՆ
10:58 - 10 օգոստոսի, 2022
Օգոստոսի 9-ի լույս 10-ի գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ օպերատիվ իրադրությունը շփման գծում, չնայած պահպանվող որոշակի լարվածությանը, հարաբերականորեն կայուն է եղել։ Հրադադարի պահպանման ռեժիմի էական խախտումներ և միջադեպեր չեն արձանագրվել։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հետ միասին շարունակում են քայլեր ձեռնարկվել իրավիճակի հետագա կայունացման ուղղությամբ։

Despite certain tension, the operational situation on the contact line has been relatively stable, Artsakh Ministry of Defense
10:58 - 10 August, 2022
On the night of August 9-10 and as of 9 am, the operational situation on the contact line was relatively stable, despite certain tension. No significant violations and incidents of the ceasefire regime were recorded. This was reported by the press service of the Artsakh Ministry of Defense.
Together with the Russian peacekeeping troops, steps are being taken to further stabilize the situation.