Ցուցարարները Վանեցյանի գլխավորությամբ ակցիա են իրականացրել ԱԳՆ շենքի դիմաց |tert.am|
tert.am: Այս օրերին հայրենասեր, պետականամետ շատ դիվանագետներ, գիտակցելով, թե ինչ է կատարվում մեր հայրենիքում, իրենց աջակցությունն են ցույց տվել համաժողովրդական շարժմանը։ Այս մասին ԱԳՆ-ի մոտ հայտարարեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը։
«Եկեք ողջունենք այդ դիվանագետներին, որոնք ծառայում են ՀՀ-ին։ Մեր դիվանագետներին ազատագրելու ենք և նրանք շարունակելու են ծառայել Հայաստանին, Արցախին և հայ ժողովրդին»,- ասաց Վանեցյանը։
Ակցիայի մասնակիցները ԱԳՆ աշխատակիցներին  հրավիրեցին այսօր Ֆրանսիայի հրապարակում կայանալիք հանրահավաքին։

These days, many patriotic, pro-Armenian diplomats, realizing what is happening in our homeland, have rendered their assistance to the national movement, Artur Vanetsyan said in front of the Foreign Ministry building.
"Let's welcome these diplomats who serve the Republic of Armenia. We will release our diplomats and they will continue to serve Armenia, Artsakh and the Armenian people," Vanetsyan said.
The participants of the protest invited the staff of the Ministry of Foreign Affairs to the rally, which will be held today on France Square.