Պատերազմը միշտ հնարավոր է, սակայն այս պահի դրությամբ մոտ ժամանակներս պատերազմի սկսման մասին տեղեկություն չունենք․ ԱԱԾ փոխտնօրեն |tert.am|
16:16 - 15 մարտի, 2022
tert.am: Սպասվող պատերազմի մասին տեղեկությունները խուճապ տարածող տեղեկություններ են, այս պահին հստակ ինֆորմացիա չկա։ Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ԱԱԾ փոխտնօրեն Տիգրան Հարությունյանը։
Նա նշեց, որ այդ տեղեկությունները հիմնավոր չեն։
Հարցին՝ տարածաշրջանում առկա լարվածության ֆոնին ինչպե՞ս է գնահատում նոր պատերազմի վերսկսման հավանականությունը, ԱԱԾ փոխտնօրենը նշեց․ «Պատերազմը միշտ հնարավոր է, սակայն կոնկրետ այս պահի դրությամբ մենք չունենք տեղեկատվություն, որ մոտ ժամանակներս պետք  է պատերազմ սկսվի»։
Անդրադառնալով հարցին՝ կա՞ն բարձրաստիճան զինվորականներ՝ պետական դավաճանության մեղադրանքով անցնող զինվորականության շրջանում, Հարությունյանը նշեց․ «Նրանց մեջ կա գումարտակի հրամանատար և այլ անձիք՝ այդ օղակներից»։

War is always possible, but at the moment we have no information that a war is going to start in the near future. Deputy Director of NSS
16:16 - 15 March, 2022
Information about the expected war is unfounded, at the moment there is no information about that, Tigran Harutyunyan, the Deputy Director of the National Security Service, told reporters.
When asked how he assesses the likelihood of the resumption of a new war, the Deputy Director of the NSS replied: "War is always possible, but specifically at the moment we have no information that a war is going to start in the near future."