ՀՀ վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Վլադիմիր Պուտինին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Կեմերովոյի շրջանի «Լիստվյաժնայա» հանքավայրում տեղի ունեցած ողբերգական միջադեպի հետևանքով մարդկային զոհերի կապակցությամբ:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից: Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, խոր ցավով տեղեկացա Կեմերովոյի շրջանի «Լիստվյաժնայա» հանքավայրում տեղի ունեցած ողբերգական միջադեպի մասին, որը տասնյակ հանքափորների և փրկարարների մահվան պատճառ է դարձել։
Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից խնդրում եմ Ձեզ զոհվածների բարեկամներին և մտերիմներին փոխանցել անկեղծ ցավակցություններ ու աջակցության խոսքեր, ինչպես նաև շուտափույթ ապաքինման մաղթանքներ՝ բոլոր տուժածներին»:

18:19 - 26 November, 2021
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a letter of condolences to the President of the Russian Federation Vladimir Putin in connection with the human casualties resulted by the tragic incident at "Listvyazhnaya" mine in Kemerovo region. The message reads as follows,
"Honorable Vladimir Vladimirovich,
It was with deep sorrow that I learnt about the tragic incident that took place at the "Listvyazhnaya" mine in Kemerovo region, which resulted in the death of dozens of miners and rescuers.
On behalf of the Armenian people and on my own behalf I ask you to convey sincere condolences and words of solidarity to the relatives and friends of the victims, as well as wishes for a speedy recovery to all the injured".