«Հայաստան» դաշինքի կալանավորված պատգամավոր Արթուր Սարգսյանն օրերս ազատ է արձակվել
««Հայաստան» դաշինքի՝ ամիսներ շարունակ ակնհայտ ապօրինի կալանավորված պատգամավոր Արթուր Սարգսյանն օրերս ազատ է արձակվել։ Երեկ դաշինքի կենտրոնական շտաբում դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորությամբ խորհրդի նիստ է տեղի ունեցել, որին մասնակցել է նաև Արթուր Սարգսյանը։
Հատկանշական է, որ Եվրոպայի խորհրդի անդամ երկրներից և ոչ մեկում չի հանդիպել մի իրավիճակ, երբ ընդդիմադիր երեք պատգամավոր առանց անձեռնմխելիության հաղթհարման հայտնվեն անազատության մեջ։ Կարևորելով այն, որ տևական ապօրինի կալանավորումից հետո Արթուր Սարգսյանն այլևս օբյեկտիվորեն կարող է իրացնել իր պատգամավորական մանդատը, մյուս կողմից պետք է ընդգծենք, որ ընդդիմադիր ևս երկու պատգամավոր՝ Արմեն Չարչյանը եւ Մխիթար Զաքարյանը, շարունակում են խայտառակ ապօրինի եղանակով մնալ անազատության մեջ։
Այս ամիսների ընթացքում մեր կողմից ձեռնարկվող գործողությունները եղել եւ լինելու են շարունակական և չենք կարող չարձանագրել, որ այս խայտառակ ապօրինությունները տեղի են ունենում միջազգային կառույցների լռության պայմաններում»։

Artur Sargsyan, the arrested MP from the "Armenia" (Hayastan) alliance, was recently released
"Artur Sargsyan, MP from the "Armenia" (Hayastan) alliance, who had been illegally arrested for months, was recently released. A council meeting was held at the central headquarters of the alliance yesterday headed by Leader Robert Kocharyan, in which Artur Sargsyan also took part.
Stressing the importance of the fact that after a long illegal arrest, Artur Sargsyan can objectively implement his parliamentary mandate, on the other hand, we must emphasize that Armen Charchyan and Mkhitar Zakaryan, two other opposition MPs, continue to remain in detention illegally.
The actions we have taken during these months will be continued, but must state that these lawlessness occur in the silence of international structures," the statement of "Armenia" (Hayastan) alliance reads.