Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն դարձյալ հայտնում է, որ պատրաստ է կարգավորել Հայաստանի հետ հարաբերությունները միջազգային իրավունքի հիման վրա
10:38 - 27 սեպտեմբերի, 2021
Ադրբեջանը պատրաստ է կարգավորել հարաբերությունները Հայաստանի հետ։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել երկրի Արտաքին գործերի նախարարությունը։
«Ադրբեջանը պատրաստ է կարգավորել հարաբերությունները Հայաստանի հետ՝ միջազգային իրավունքի սկզբունքների, մասնավորապես՝ ինքնիշխանության, տարածքային ամբողջականության և միջազգային սահմանների անձեռնմխելիության խիստ պահպանման հիման վրա:
Մենք կոչ ենք անում Հայաստանին հարգել այս հիմնարար սկզբունքները՝ տարածաշրջանում խաղաղություն, անվտանգություն և բարգավաճում ապահովելու և միջազգային պարտավորությունների կատարման համար»,- նշված է Ադրբեջանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։

The Azerbaijani Foreign Ministry reiterates that it is ready to settle relations with Armenia on the basis of international law
10:38 - 27 September, 2021
Azerbaijan is ready to establish relations with Armenia. This was stated in the statement of the country's Foreign Ministry.
"Azerbaijan is ready to settle relations with Armenia on the basis of the principles of international law, in particular, sovereignty, territorial integrity and inviolability of international borders.
We call on Armenia to respect these fundamental principles in order to ensure peace, security and prosperity in the region and to fulfill international obligations," the statement of the Azerbaijani Foreign Ministry reads.