ՀՀ ԱԺ նախագահն առաջիկայում պաշտոնական այցով կլինի ՌԴ-ում
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սեպտեմբերի 23-ին ընդունել է Հայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունը:
Ողջունելով դեսպանին՝ Ալեն Սիմոնյանն անդրադարձել է Պերմ քաղաքի Պետական ազգային հետազոտական համալսարանի հրաձգության դեպքին՝ ցավակցություն հայտնելով   զոհերի ընտանիքներին եւ առողջություն մաղթելով վիրավորներին:
Խոսելով երկու երկրների հարաբերությունների բարձր մակարդակից՝ խորհրդարանի ղեկավարը կարեւորել է հայ-ռուսական միջխորհրդարանական կապերի շարունակական զարգացումը:
ՌԴ դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության եւ ցավակցական խոսքի համար: Նա բարձր է գնահատել  տարածաշրջանային եւ միջազգային մակարդակներում հայ-ռուսական գործընկերային հարաբերությունները: Սերգեյ Կոպիրկինը  խորհրդարանական դիվանագիտության ձեռքբերում  է  համարել տարիներ շարունակ միջխորհրդարանական խմբերի արդյունավետ աշխատանքը: Դիվանագետը հատուկ շեշտել է բազմաբեւեռ գործակցության կամուրջների շարունակական զարգացման կարեւորությունը:
Կողմերը քննարկել են նաեւ առաջիկայում ՀՀ ԱԺ նախագահի՝ Ռուսաստանի Դաշնություն կատարելիք պաշտոնական այցին առնչվող օրակարգային հարցեր:

The RA NA Speaker is to pay an official visit to the Russia
On September 23, the RA NA President Alen Simonyan received the RF Ambassador to Armenia Sergei Kopyrkin.
Welcoming the Ambassador, Alen Simonyan touched upon the shooting incident of Perm State National Research University, expressing his condolences to the families of the victims and wishing health to the wounded.
Speaking about the high level of two countries’ relations, the Head of Parliament highlighted the continuous development of the Armenian-Russian inter-parliamentary ties.
The RF Ambassador thanked the NA President for the reception and condolences. He highly appreciated the Armenian-Russian partnership at the regional and international levels. Sergei Kopyrkin considered the effective work of the inter-parliamentary groups done for years as an achievement of parliamentary diplomacy. The diplomat especially stressed the importance of the continuous development of the multi-polar cooperation bridges.
The sides also discussed agenda items on the RA NA President’s official visit to be paid to the Russian Federation.