Տաջիկստանը մտադիր է սերտացնել և զարգացնել Հայաստանի հետ հարաբերությունները բոլոր ուղղություններով. Ռահմոնը՝ Փաշինյանին
18:13 - 22 սեպտեմբերի, 2021
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 30-ամյակի առիթով Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը:
Ուղերձում նշված է.
Սիրով Ձեզ և Հայաստանի ողջ բարեկամ ժողովրդին եմ հղում մեր անկեղծ շնորհավորանքները հանրապետության Անկախության օրվա 30-ամյակի առթիվ:
Այս տարիների ընթացքում Հայաստանն ունեցել է ձեռքբերումների մի ամբողջ շարք՝ երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման, ժողովրդի բարեկեցության բարելավման և միջազգային ասպարեզում իր դիրքի ամրապնդման գործում:
Տաջիկստանի բարձր է գնահատում Հայաստանի հետ բարեկամության և բազմակողմանի գործընկերության՝ պատմականորեն ձևավորված հարաբերությունները և մտադիր է սերտացնել և զարգացնել դրանք բոլոր ուղղություններով:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք ավելի մեծ ինտենսիվություն և դինամիկա հաղորդել տաջիկ-հայկական համագործակցությանը, ինչը համապատասխանում է մեր ժողովուրդների հիմնարար շահերին: Մենք վճռական ենք ամեն ջանք գործադրելու՝ այդ նպատակին հասնելու համար:
Հարգելի Նիկոլ Վովայի,
Տոնական այս օրը մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Tajikistan highly appreciates the historical relations of friendship, multilateral partnership with Armenia, intending to strengthen and develop them in all directions. Rahmon to Pashinyan
18:13 - 22 September, 2021
The President of Tajikistan Emomali Rahmon sent a congratulatory message to Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan on the occasion of the 30th anniversary of the independence of the Republic of Armenia. The message states,
"Dear Nikol Vovaevich,
With kind regards, I extend our sincere congratulations to you and the entire friendly people of Armenia on the occasion of the 30th anniversary of the indepedence of the Republic.
During these years, Armenia has recorded a range of achievements in the socio-economic development of the country, the improvement of the welfare of the people, and the strengthening of its position in the international arena.
Tajikistan highly appreciates the historical relations of friendship, multilateral partnership with Armenia, intending to strengthen and develop them in all directions.
I am confident that with joint efforts we will be able to give greater intensity and dynamics to the Tajik-Armenian cooperation, which is in line with the fundamental interests of our peoples. We are determined to make every effort to achieve that goal.
Dear Nikol Vovaevich,
On this festive day, I wish you health and success, and peace and welfare to the friendly people of Armenia".