Հայկական կողմն ունի 4 վիրավոր. հրադադարի պայմանավորվածությունը հիմնականում կատարվում է
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ ադրբեջանական ԶՈՒ կողմից իրականացված սադրանքի հետևանքով հայկական կողմի   վիրավորների ճշգրիտ թիվը 4-ն է։ ՀՀ պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը՝ ստորև.
«Ճշտված տեղեկություններով, հուլիսի 28-ին, ադրբեջանական ԶՈՒ կողմից իրականացված սադրանքի հետևանքով հայկական կողմի   վիրավորների ճշգրիտ թիվը 4-ն է։
Ժամը 13։00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանի Գեղարքունիքի հատվածում կայուն է, կրակի դադարեցման պամանավորվածությունը հիմնականում կատարվում է։ Սահմանի մնացած հատվածներում իրադրությունը հարաբերականորեն հանգիստ է»։

The Armenian side has 4 wounded. The ceasefire agreement is mainly being implemented
The Ministry of Defense of the Republic of Armenia informs that, as a result of the Azerbaijani provocation, the exact number of wounded from the Armenian side is 4.
“According to the verified information, as a result of the Azerbaijani provocation on July 28, the exact number of wounded from the Armenian side is 4.
As of 13:00 the situation on the Armenian-Azerbaijani border in Gegharkunik is stable, the ceasefire agreement is mainly being implemented. The situation on the other sections of the border is relatively calm,” - the statement reads.