Կաշառք տալու մեջ մեղադրվող պատգամավորի թեկնածուն կալանավորվել է |armenpress.am|
armenpress.amԴատարանը բավարարել է  Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրություններին մասնակցող կուսակցություններից մեկի ներկայացուցիչ, պատգամավորի թեկնածու Ա. Ա.-ի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդությունը։ Այս մասին հայտնում է Հատուկ քննչական ծառայությունը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՀՔԾ-ն Ա. Ա.-ին մեղադրանք էր առաջադրել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 154.2-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով նախատեսված այն հանցավոր արարքի կատարման համար, որ վերջինս Գավառի տարածաշրջանի ընտրողներին սննդամթերքի տեսքով կաշառք է տվել նշված կուսակցության օգտին կողմ քվեարկելու համար:

The court has granted the motion to remand in custody a representative and an MP candidate of a political party that is running in the snap parliamentary elections in Armenia on June 20. This was reported by the Special Investigation Service.
It should be reminded that earlier the Special Investigative Service had charged A. A. with committing the criminal act provided for in Article 154.2, Part 4, Clauses 1 and 2 of the RA Criminal Code, in which the latter had given bribes to voters in the Gavar region in the form of food to vote for the party.